PrepGIANT.com NetworkMinnesota-Scores | NorthDakota-Scores | Report Score | Coach Login | Tournament Brackets
CraigOlsonSports | LakesAreaSports | PheasantCountry | SportsCow | Vikingland
Ameriprise-Craig & Assoc.
SportsCow.comWant to be notice by all the local sports fans!?
Choose a Different Sport:
Baseball Scores for Tuesday, May 16, 2017
Go to: Yesterday | Today | Tomorrow
Choose a date from the calendar:
Filter scores by:
Mountain Lake Area/Comfrey13
Edgerton/Southwest MN Christian1
at F/5
Rochester John Marshall8
Austin4
at  AustinFINAL
Delano6
#9 (AA) Holy Family Catholic5
at FINAL
St. Peter0
Waseca7
at  WasecaFINAL
Lewiston-Altura0
Fillmore Central6
at FINAL
Simley3
Henry Sibley7
at  Henry SibleyFINAL
Sauk Rapids-Rice0
#6 (AAA) Alexandria10
at  AlexandriaF/5
Fergus Falls2
Rocori5
at  Cold SpringFINAL
St. Cloud Apollo1
Willmar2
at  WillmarFINAL
Robbinsdale Armstrong4
Maple Grove5
at FINAL
Howard Lake-Waverly-Winsted0
Kimball Area2
at FINAL
Belgrade-Brooten-Elrosa1
#3 (AA) Pierz9
at FINAL
Ogilvie7
Rush City14
at FINAL
Minneapolis South1
Minneapolis Washburn7
at FINAL
Mahnomen/Waubun3
Ada-Borup/NCW11
at  AdaFINAL
Fosston3
Win-E-Mac0
at  Win-E-MacFINAL
Blackduck13
Nevis7
at FINAL
Warroad12
Crookston1
at -1FINAL
Trinity School4
Concordia Academy3
at -1FINAL
Owatonna7
Faribault4
at  FaribaultFINAL
Eagan3
#8 (AAAA) Eastview2
at  EastviewF/10
St. Paul Highland Park1
St. Cloud Cathedral7
at FINAL
#8 (AA) Glencoe-Silver Lake11
Annandale1
at FINAL
Rockford0
New London-Spicer1
at FINAL
#1 (AAA) Waconia8
Hutchinson2
at FINAL
Orono1
New Prague3
at FINAL
Watertown-Mayer8
Mound Westonka6
at -1FINAL
New York Mills10
Sebeka1
at FINAL
#1 (A) Parkers Prairie5
Pillager0
at FINAL
Heron Lake-Okabena2
Adrian3
at -1FINAL
Red Rock Central/W-WG9
Murray County Central2
at FINAL
#6 (A) Springfield2
#9 (A) Wabasso4
at FINAL
Minnesota Valley Lutheran12
Madelia0
at -1F/5
#10 (AAA) Marshall9
Blue Earth Area0
at FINAL
Pipestone Area14
Lac qui Parle Valley5
at FINAL
#4 (AA) Caledonia7
Rushford-Peterson3
at FINAL
Blake1
Holy Angels5
at FINAL
Osseo2
Anoka6
at FINAL
Coon Rapids5
Centennial3
at FINAL
Elk River8
Irondale6
at FINAL
Totino-Grace5
Park Center4
at FINAL
Perham9
Pequot Lakes8
at FINAL
Hayfield1
Kenyon-Wanamingo11
at F/5
White Bear Lake1
Mounds View6
at FINAL
#3 (AAAA) Stillwater Area1
Woodbury3
at FINAL
Lyle/Austin Pacelli21
Houston0
at F/4
Glenville-Emmons/Alden-Conger6
Schaeffer Academy5
at FINAL
Cambridge-Isanti4
Becker3
at FINAL
#6 (AAAA) St. Michael-Albertville11
Big Lake0
at FINAL
Monticello3
Buffalo1
at FINAL
Princeton2
North Branch7
at FINAL
Chisago Lakes Area7
St. Francis4
at FINAL
Paynesville Area3
Holdingford1
at FINAL
#10 (A) Canby11
Minneota1
at  MinneotaF/5
Renville County West9
MACCRAY4
at FINAL
Kerkhoven-Murdock-Sunburg16
Russell-Tyler-Ruthton3
at F/5
Osakis17
St. John's Prep1
at F/5
Lake Crystal-Wellcome Memorial3
Janesville-Waldorf-Pemberton4
at F/8
Pine City0
Onamia2
at FINAL
Aitkin10
#8 (A) Hinckley-Finlayson4
at FINAL
Lake Park-Audubon7
Fertile-Beltrami0
at  FertileFINAL
#7 (A) Walker-Hackensack-Akeley8
Cass Lake-Bena0
at FINAL
Badger/Greenbush-Middle River13
Sacred Heart7
at FINAL
Northern Freeze2
West Marshall12
at  ArgyleF/5
Roseau0
Thief River Falls/Goodridge6
at FINAL
Red Lake County3
Kittson County Central0
at FINAL
Rochester Century3
Rochester Mayo1
at  Rochester MayoFINAL
Southwest Christian6
Mayer Lutheran7
at  Mayer LutheranFINAL
Winona1
Red Wing2
at FINAL
Bertha-Hewitt/Verndale0
Menahga6
at FINAL
Southland6
Dover-Eyota4
at FINAL
La Crescent1
Winona Cotter3
at FINAL
Wabasha-Kellogg3
Plainview-Elgin-Millville2
at FINAL
Chatfield2
St. Charles12
at F/6
Hillcrest Lutheran Academy4
Pelican Rapids6
at FINAL
Dilworth-Glyndon-Felton4
Park Rapids Area0
at FINAL
Pine Island9
Lake City4
at FINAL
Goodhue4
Zumbrota-Mazeppa6
at FINAL
New Richmond (WI)5
Roseville3
at  University of NorthwesternFINAL
Melrose10
#3 (A) BOLD11
at FINAL
#10 (AA) Sauk Centre9
Benson1
at FINAL
Minnewaska Area7
Montevideo3
at FINAL
Morris Area/Chokio-Alberta11
Atwater-Cosmos-Grove City0
at F/5
Maple River4
United South Central5
at F/8
Long Prairie-Grey Eagle4
Upsala/Swanville Area3
at FINAL
Milaca6
Foley7
at FINAL
Little Falls12
Zimmerman1
at F/5
Martin Luther/Gran-Hunt-EC4
Cleveland1
at FINAL
#4 (A) Mankato Loyola6
Nicollet2
at FINAL
St. Clair12
Martin County West11
at FINAL
Mountain Lake Area/Comfrey0
Edgerton/Southwest MN Christian3
at FINAL
Worthington3
Windom Area4
at FINAL
Redwood Valley0
#5 (AA) Jackson County Central10
at F/6
#4 (AAA) New Ulm5
Fairmont0
at FINAL
Rochester John Marshall3
Austin5
at  AustinFINAL
Delano4
#9 (AA) Holy Family Catholic2
at FINAL
St. Peter2
Waseca7
at  WasecaFINAL
Lewiston-Altura8
Fillmore Central6
at FINAL
Sauk Rapids-Rice8
#6 (AAA) Alexandria18
at  AlexandriaFINAL
Fergus Falls0
Rocori8
at  Cold SpringFINAL
Brainerd0
#2 (AAA) St. Cloud Tech5
at  St. Cloud - FaberFINAL
St. Cloud Apollo4
Willmar2
at  WillmarFINAL
Howard Lake-Waverly-Winsted4
Kimball Area6
at FINAL
Belgrade-Brooten-Elrosa0
#3 (AA) Pierz12
at F/5
Warroad0
Crookston3
at -1FINAL
#6 (A) Springfield11
#9 (A) Wabasso1
at F/5
#10 (AAA) Marshall3
Blue Earth Area1
at FINAL
#4 (AA) Caledonia4
GMLOK2
at  RushfordFINAL
#9 (AAA) Hibbing3
Duluth Denfeld4
at  Wade StadiumF/9
#8 (AAA) Mankato West9
Albert Lea6
at  Albert LeaFINAL
Northfield5
Mankato East4
at  Mankato EastFINAL
Dassel-Cokato0
Litchfield4
at FINAL
Andover1
Champlin Park8
at FINAL
Spring Lake Park1
#5 (AAAA) Blaine8
at FINAL
Park of Cottage Grove9
River Falls (WI)1
at FINAL
Bloomington Kennedy4
Bloomington Jefferson1
at  Dred Scott - BloomingtonFINAL
Chanhassen5
Richfield4
at  RichfieldFINAL
#6 (AA) Maple Lake5
Providence Academy1
at FINAL
Albany0
St. Cloud Cathedral7
at FINAL
West Fargo (ND)8
Moorhead5
at  MoorheadFINAL
#2 (AA) Minnehaha Academy5
DeLaSalle4
at  University of NorthwesternFINAL
Minneapolis Southwest8
Minneapolis Edison1
at FINAL

NHTSA
1998-2017 SportsCow.com - Powered by MNSOnet at net.minnesotasportsonline.com