PrepGIANT.com NetworkMinnesota-Scores | NorthDakota-Scores | Report Score | Coach Login | Tournament Brackets
CraigOlsonSports | LakesAreaSports | PheasantCountry | SportsCow | Vikingland
Ameriprise-Craig & Assoc.
SportsCow.comFarmers & Merchants State Bank now has Internet Banking!
Choose a Different Sport:
Basketball (B) Scores for Saturday, March 4, 2017
Go to: Yesterday | Today | Tomorrow
Choose a date from the calendar:
Filter scores by:
TCAC Tournament - Division 2
Academy for Sciences & Ag (8)49
Christian Life Academy (6)62
at  Cristo Rey JesuitFINAL
TCAC Tournament - Division 1
International School of MN (6)74
Community of Peace Academy (5)48
at  Cristo Rey JesuitFINAL
Chesterton Academy70
Hmong Academy78
at  Cristo Rey JesuitFINAL
Metro Schools College Prep42
North Lakes Academy78
at  Cristo Rey JesuitFINAL
Class A - Section 3 Boys Basketball
Edgerton (S8)41
#10 (A) Red Rock Central (S1)69
at  WorthingtonFINAL
Class A - Section 3 Boys Basketball
Kerkhoven-Murdock-Sunburg (N9)36
#3 (A) Central MN Christian (N1)57
at  MontevideoFINAL
Long Prairie-Grey Eagle52
Sauk Centre67
at  Sauk CentreFINAL
TCAC Tournament - Division 2
Calvin Christian (5)26
Nova Classical Academy (2)41
at  Cristo Rey JesuitFINAL
TCAC Tournament - Division 2
Groves Academy (7)94
Learning for Leadership (4)98
at  Cristo Rey JesuitFINAL
TCAC Tournament - Division 1
St. Paul Prep (4)77
Hope Academy (3)74
at  Cristo Rey JesuitFINAL
TCAC Tournament - Division 1
MN Academy for the Deaf (8)51
Charter Stars (7)63
at  Cristo Rey JesuitFINAL
Class A - Section 3 Boys Basketball
Fulda (S5)66
Southwest MN Christian (S4)81
at  WorthingtonFINAL
Class A - Section 3 Boys Basketball
MACCRAY (N5)97
Canby (N4)82
at  MontevideoFINAL
TCAC Tournament - Division 2
Math and Science Academy (3)54
Liberty Classical Academy (1)43
at  Cristo Rey JesuitFINAL
Class A - Section 3 Boys Basketball
Hills-Beaver Creek (S7)74
Westbrook-Walnut Grove (S2)84
at  WorthingtonFINAL
Class A - Section 3 Boys Basketball
Lac qui Parle Valley (N7)55
Russell-Tyler-Ruthton (N2)69
at  MontevideoFINAL
St. Paul Central65
#1 (A) Minneapolis North81
at  Minneapolis NorthFINAL
TCAC Tournament - Division 1
Prairie Seeds Academy (2)82
Cristo Rey Jesuit (1)72
at  Cristo Rey JesuitFINAL
Class A - Section 3 Boys Basketball
Murray County Central (S6)44
Adrian (S3)56
at  WorthingtonFINAL
Class A - Section 3 Boys Basketball
Renville County West (N6)63
Dawson-Boyd (N3)69
at  MontevideoFINAL
Class AA - Section 3 Boys Basketball
Lakeview (N6)43
New London-Spicer (N3)54
at  New LondonFINAL
Class AA - Section 3 Boys Basketball
Minnewaska Area (N5)79
Atwater-Cosmos-Grove City (N4)86
at  Grove CityF/OT
Class AA - Section 3 Boys Basketball
Yellow Medicine East (N8)54
Morris Area/Chokio-Alberta (N1)62
at  MorrisFINAL
Class AA - Section 3 Boys Basketball
Luverne (S6)57
Pipestone Area (S3)76
at  PipestoneFINAL
Class AA - Section 3 Boys Basketball
Tracy-Milroy-Balaton (S7)71
Redwood Valley (S2)92
at  Redwood FallsFINAL
Class AA - Section 3 Boys Basketball
Windom Area (S5)64
Minneota (S4)69
at  MinneotaFINAL
Class AA - Section 3 Boys Basketball
Martin County West (S8)50
Jackson County Central (S1)82
at  JacksonFINAL
Class AA - Section 3 Boys Basketball
Benson (N7)53
Montevideo (N2)65
at  MontevideoFINAL

NHTSA
1998-2017 SportsCow.com - Powered by MNSOnet at net.minnesotasportsonline.com