PrepGIANT.com NetworkMinnesota-Scores | NorthDakota-Scores | Report Score | Coach Login | Tournament Brackets
CraigOlsonSports | LakesAreaSports | PheasantCountry | SportsCow | Vikingland
Ameriprise-Craig & Assoc.
SportsCow.comWant to be notice by all the local sports fans!?
Choose a Different Sport:
Football Scores for Wednesday, October 19, 2016
Go to: Yesterday | Today | Tomorrow
Choose a date from the calendar:
Filter scores by:
View Week: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Sect QTR | Sect SEMI | Sect FINAL | State QTR | State SEMI | Prep Bowl XXXV
Atwater-Cosmos-Grove City38
Minnewaska Area0
at  GlenwoodFINAL
Brooklyn Center6
Spectrum32
at  SpectrumFINAL
Rothsay2
Park Christian0
at  MoorheadForfeit
McGregor36
MN Academy for the Deaf34
at  MN Academy for the DeafFINAL
St. Agnes14
#2 (A) Minneapolis North38
at  Minneapolis NorthFINAL
Cook County40
Northeast Range52
at  BabbittFINAL
Minneapolis South6
St. Paul Harding20
at  BakkenFINAL
Hancock8
Clinton-Graceville-Beardsley0
at  GracevilleFINAL
St. Paul Highland Park21
St. Paul Central14
at  GriffinFINAL
Roseau6
Park Rapids Area41
at  Park RapidsFINAL
#6 (AAA) Dilworth-Glyndon-Felton43
Warroad12
at  WarroadFINAL
Staples-Motley14
Crookston20
at  CrookstonFINAL
Columbia Heights20
Fridley35
at  FridleyFINAL
Polk County West12
#7 (A) Mahnomen26
at  MahnomenFINAL
Pine River-Backus14
Bagley49
at  BagleyFINAL
#8 (9-Man) Verndale43
Laporte16
at  LaporteFINAL
Win-E-Mac6
#3 (9-Man) Waubun68
at  WaubunFINAL
Underwood20
Bertha-Hewitt32
at  BerthaFINAL
Otter Tail Central52
Wadena-Deer Creek8
at  WadenaFINAL
MACCRAY16
Hillcrest Lutheran Academy52
at  Fergus FallsFINAL
#5 (AAAA) Fergus Falls36
Perham8
at  PerhamFINAL
East Grand Forks0
Pequot Lakes27
at  Pequot LakesFINAL
Milaca12
New London-Spicer56
at  New LondonFINAL
Sauk Rapids-Rice22
Willmar39
at  WillmarFINAL
#3 (AA) Pillager28
Walker-Hackensack-Akeley27
at  WalkerFINAL
Kerkhoven-Murdock-Sunburg27
Browerville/Eagle Valley6
at  BrowervilleFINAL
Parkers Prairie18
Royalton47
at  RoyaltonFINAL
Long Prairie-Grey Eagle14
Osakis47
at  OsakisFINAL
Renville County West8
Brandon/Evansville50
at  BrandonFINAL
Thief River Falls0
#9 (AAAA) Detroit Lakes34
at  Detroit LakesFINAL
#8 (AAAA) Becker37
Albany21
at  AlbanyFINAL
#1 (AAAAA) Elk River35
Moorhead14
at  MoorheadFINAL
Bemidji33
Brainerd38
at  BrainerdFINAL
#8 (AAAAA) St. Cloud Tech26
#6 (AAAAA) Alexandria19
at  AlexandriaFINAL
Sartell-St. Stephen42
St. Cloud Apollo13
at  St. Cloud ApolloFINAL
Foley7
Little Falls14
at  Little FallsFINAL
Buffalo14
Big Lake35
at  Big LakeFINAL
Watertown-Mayer14
Dassel-Cokato13
at  CokatoFINAL
Montevideo0
Morris Area/Chokio-Alberta51
at  UM-MorrisFINAL
Benson27
Sauk Centre30
at  Sauk CentreFINAL
Melrose22
Paynesville Area30
at  PaynesvilleFINAL
Murray County Central34
Lac qui Parle Valley21
at  MadisonFINAL
West Central Area/Ashby14
#10 (A) Upsala/Swanville Area35
at  SwanvilleFINAL
Norman County West20
NCE/U-H36
at  UlenFINAL
Cass Lake-Bena0
Ada-Borup45
at  AdaFINAL
Fosston20
Fertile-Beltrami0
at  FertileFINAL
Blackduck22
Badger/Greenbush-Middle River33
at  BadgerFINAL
Fulda14
Hills-Beaver Creek61
at  HillsFINAL
#4 (9-Man) Cleveland24
#5 (9-Man) Edgerton/Ellsworth14
at  EdgertonFINAL
Westbrook-Walnut Grove38
Nicollet28
at  NicolletFINAL
New York Mills54
Red Lake0
at  Red LakeFINAL
North Branch14
Cambridge-Isanti43
at  CambridgeFINAL
Duluth Denfeld8
Mora48
at  MoraFINAL
Grand Rapids21
Pine City7
at  Pine CityFINAL
#10 (AAAA) Zimmerman41
St. Cloud Cathedral13
at  St. Cloud StateFINAL
Rockford14
Howard Lake-Waverly-Winsted36
at  Howard LakeFINAL
Sibley East20
Norwood-Young America28
at  NorwoodFINAL
Maple Lake0
#4 (AA) Eden Valley-Watkins44
at  Eden ValleyFINAL
Waterville-Elysian-Morristown20
#9 (A) Mayer Lutheran34
at  Mayer LutheranFINAL
Belgrade-Brooten-Elrosa42
Kimball Area25
at  KimballFINAL
Holdingford13
#4 (AAA) Pierz35
at  PierzFINAL
Adrian13
Dawson-Boyd41
at  DawsonFINAL
Ortonville36
Tracy-Milroy-Balaton30
at  TracyFINAL
Lanesboro0
Houston46
at  HoustonFINAL
#4 (A) Rushford-Peterson21
Goodhue28
at  GoodhueFINAL
United South Central29
Medford41
at  MedfordFINAL
St. Clair0
Bethlehem Academy35
at  FaribaultFINAL
Madelia42
Granada-Huntley-EC/Truman50
at  GranadaFINAL
Mankato Loyola13
Janesville-Waldorf-Pemberton54
at  JanesvilleFINAL
Heron Lake-Okabena14
Mountain Lake Area50
at  Mountain LakeFINAL
Sleepy Eye6
Red Rock Central40
at  LambertonFINAL
Lakeview40
#1 (A) Minneota49
at  MinneotaFINAL
New Ulm Cathedral6
#8 (A) Wabasso59
at  WabassoFINAL
Kelliher/Northome6
Ogilvie16
at  OgilvieFINAL
Owatonna36
Rochester Century20
at  Rochester CenturyFINAL
Northfield35
Rochester Mayo14
at  Rochester MayoFINAL
New Prague19
Rochester John Marshall14
at  Rochester John MarshallFINAL
Bloomington Jefferson16
Chaska34
at  ChaskaFINAL
#10 (AAAAAA) Minnetonka21
Edina18
at  EdinaFINAL
Eastview7
#9 (AAAAAA) Burnsville27
at  BurnsvilleFINAL
Forest Lake7
Stillwater Area17
at  StillwaterFINAL
Hastings33
Tartan19
at  TartanFINAL
#4 (AAAAAA) East Ridge25
Woodbury47
at  WoodburyFINAL
Park of Cottage Grove69
North St. Paul20
at  North St. PaulFINAL
Park Center13
Irondale28
at  IrondaleFINAL
White Bear Lake20
Roseville41
at  RosevilleFINAL
Anoka14
Centennial21
at  CentennialFINAL
St. Anthony Village28
Minneapolis Southwest22
at  Minneapolis SouthwestFINAL
#1 (AAA) St. Croix Lutheran48
Minneapolis Washburn27
at  Minneapolis WashburnFINAL
Breck19
Minneapolis Henry/West Metro36
at  Minneapolis HenryFINAL
#5 (AAAAA) Chanhassen48
Bloomington Kennedy13
at  Bloomington StadiumFINAL
Minneapolis Edison8
Minneapolis Roosevelt28
at  Minneapolis RooseveltFINAL
Apple Valley20
Eagan14
at  EaganFINAL
#3 (AAAAAA) Eden Prairie41
Wayzata0
at  WayzataFINAL
Benilde-St. Margaret's19
Robbinsdale Armstrong23
at  Robbinsdale ArmstrongFINAL
Prior Lake21
Hopkins3
at  HopkinsFINAL
#3 (AAAAA) Spring Lake Park57
#7 (AAAAA) Robbinsdale Cooper39
at  Robbinsdale CooperFINAL
#8 (AAAAAA) Blaine47
Osseo13
at  OsseoFINAL
Duluth East13
St. Francis20
at  St. FrancisFINAL
Andover16
Champlin Park41
at  Champlin ParkFINAL
Faribault13
Austin34
at  AustinFINAL
Mankato East48
Red Wing20
at  Red WingFINAL
St. Peter14
Albert Lea27
at  Albert LeaFINAL
#4 (AAAA) Winona39
#2 (AAAAA) Mankato West42
at  Mankato WestFINAL
#10 (AAA) Belle Plaine7
#3 (AAAA) Marshall45
at  Southwest MN StateFINAL
#7 (AAAA) Waseca26
#5 (AAA) Fairmont22
at  FairmontFINAL
New Ulm29
Worthington43
at  WorthingtonFINAL
#4 (AAAAA) Mahtomedi48
Simley6
at  SimleyFINAL
Hill-Murray7
#1 (AAAA) South St. Paul28
at  South St. PaulFINAL
Henry Sibley6
St. Thomas Academy10
at  St. Thomas AcademyFINAL
Coon Rapids13
#1 (AAAAAA) Totino-Grace41
at  Totino-GraceFINAL
Rogers37
Chisago Lakes Area13
at  LindstromFINAL
Richfield28
Holy Angels14
at  Holy AngelsFINAL
DeLaSalle21
St. Louis Park16
at  St. Louis ParkFINAL
Annandale13
#2 (AAAA) Hutchinson41
at  HutchinsonFINAL
Glencoe-Silver Lake36
Litchfield22
at  LitchfieldFINAL
St. Paul Como Park22
#6 (AAAA) Mound Westonka61
at  MoundFINAL
#7 (AAAAAA) Maple Grove48
Shakopee17
at  ShakopeeFINAL
Monticello13
#9 (AAAAA) St. Michael-Albertville36
at  St. Michael-AlbertvilleFINAL
Greenway/Nashwauk-Keewatin46
Hibbing14
at  HibbingFINAL
Rocori48
Princeton7
at  PrincetonFINAL
Zumbrota-Mazeppa26
Pine Island22
at  Pine IslandFINAL
Cannon Falls32
La Crescent0
at  La CrescentFINAL
Byron34
Plainview-Elgin-Millville8
at  PlainviewFINAL
#6 (AA) New Richland-H-E-G12
#9 (AA) Maple River13
at  MapletonF/OT
Blue Earth Area26
Pipestone Area21
at  PipestoneFINAL
#3 (A) BOLD42
Yellow Medicine East6
at  Granite FallsFINAL
Windom Area18
#8 (AA) Redwood Valley21
at  Redwood FallsFINAL
St. Paul Johnson21
Concordia Academy13
at  Concordia AcademyFINAL
Holy Family Catholic28
Delano29
at  DelanoFINAL
#8 (AAA) Providence Academy14
#10 (AAAAA) SMB24
at  BlakeFINAL
Two Harbors0
#7 (AAA) Proctor12
at  ProctorFINAL
Esko21
Virginia24
at  VirginiaFINAL
Crosby-Ironton50
International Falls0
at  International FallsFINAL
Moose Lake-Willow River37
Hermantown24
at  HermantownFINAL
#9 (AAA) Aitkin28
#5 (AA) Eveleth-Gilbert7
at  EvelethFINAL
#1 (AA) Caledonia33
Chatfield0
at  ChatfieldFINAL
Triton66
Dover-Eyota13
at  EyotaFINAL
Hayfield26
Southland23
at  AdamsFINAL
Lewiston-Altura68
Kingsland0
at  Spring ValleyFINAL
Winona Cotter26
St. Charles40
at  St. CharlesFINAL
#9 (AA) Kenyon-Wanamingo42
Blooming Prairie14
at  Blooming PrairieFINAL
#2 (AAA) Jackson County Central34
St. James Area0
at  St. JamesFINAL
Minnesota Valley Lutheran37
Springfield14
at  SpringfieldFINAL
Deer River48
East Central21
at  FinlaysonFINAL
#5 (A) Hinckley-Finlayson32
Chisholm6
at  ChisholmFINAL
Braham40
Mesabi East12
at  AuroraFINAL
Randolph22
LeRoy-Ostrander8
at  LeRoyFINAL
Alden-Conger/G-E78
Lyle-Pacelli6
at  LyleFINAL
#2 (9-Man) Spring Grove34
#1 (9-Man) Grand Meadow47
at  Grand MeadowFINAL
Littlefork-Big Falls6
Floodwood52
at  FloodwoodFINAL
Isle12
Wrenshall24
at  WrenshallFINAL
Hill City/Northland16
Bigfork32
at  BigforkFINAL
Sleepy Eye Saint Mary's35
Cedar Mountain/Comfrey8
at  MorganFINAL
LeSueur-Henderson7
Lake Crystal-Wellcome Memorial21
at  Lake CrystalFINAL
Barnum8
Rush City41
at  Rush CityFINAL
Lake City18
Kasson-Mantorville42
at  KassonFINAL
#3 (AAA) Rochester Lourdes29
Stewartville28
at  StewartvilleFINAL
Orono21
Waconia7
at  WaconiaFINAL
Martin County West0
Luverne36
at  LuverneFINAL
Mabel-Canton49
West Lutheran12
at  West LutheranFINAL
#6 (A) Fillmore Central28
Wabasha-Kellogg3
at  WabashaFINAL
Cloquet21
New Life Academy24
at  New Life AcademyFINAL
Farmington38
Lakeville South0
at  Lakeville SouthFINAL
#5 (AAAAAA) Rosemount24
#2 (AAAAAA) Lakeville North21
at  Lakeville NorthF/3OT
Gibbon-Fairfax-Winthrop6
Lester Prairie/Holy Trinity33
at  Lester PrairieFINAL
Wheaton/Herman-Norcross43
Buffalo Lake-Hector-Stewart20
at  HectorFINAL
Mountain Iron-Buhl32
South Ridge20
at  CulverFINAL
Jordan49
Tri-City United13
at  MontgomeryFINAL
Onamia8
#9 (9-Man) Cromwell-Wright67
at  CromwellFINAL
Silver Bay20
Carlton9
at  CarltonFINAL
Lake of the Woods6
#6 (9-Man) Nevis74
at  NevisFINAL
#7 (9-Man) Ely20
#10 (9-Man) North Woods12
at  CookFINAL
Mounds View21
#6 (AAAAAA) Cretin-Derham Hall7
at  St. Thomas UniversityFINAL

NHTSA
1998-2017 SportsCow.com - Powered by MNSOnet at net.minnesotasportsonline.com