PrepGIANT.com NetworkMinnesota-Scores | NorthDakota-Scores | Report Score | Coach Login | Tournament Brackets
CraigOlsonSports | LakesAreaSports | PheasantCountry | SportsCow | Vikingland
Ameriprise-Craig & Assoc.
SportsCow.comFarmers & Merchants State Bank now has Internet Banking!
Choose a Different Sport:
Football Scores for Week Sect FINAL
Go to: Yesterday | Today | Tomorrow
Choose a date from the calendar:
Filter scores by:
View Week: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Sect QTR | Sect SEMI | Sect FINAL | State QTR | State SEMI | Prep Bowl XXXV
Thursday, November 3, 2016
Class 9-Man - Section 8 Football
Kittson County Central (2)22
Stephen-Argyle (1)41
at  FargodomeFINAL
Class 9-Man - Section 6 Football
#4 (9-Man) Nevis (2)28
#3 (9-Man) Waubun (1)32
at  FargodomeFINAL
Class A - Section 7 Football
Braham (2)29
#4 (A) Hinckley-Finlayson (1)20
at  EskoFINAL
Class AAA - Section 8 Football
Pequot Lakes (4)20
#5 (AAA) Dilworth-Glyndon-Felton (2)31
at  FargodomeFINAL
Class 9-Man - Section 3 Football
Hills-Beaver Creek (2)12
#9 (9-Man) Edgerton/Ellsworth (1)30
at  Southwest MN StateFINAL
Class AA - Section 7 Football
Rush City (5)8
Royalton (2)41
at  EskoFINAL
Class AAA - Section 7 Football
Greenway/Nashwauk-Keewatin (2)12
#6 (AAA) Proctor (1)6
at  UM-DuluthFINAL
Class A - Section 8 Football
Polk County West (2)0
#6 (A) Mahnomen (1)26
at  FargodomeFINAL
Friday, November 4, 2016
Class A - Section 3 Football
Murray County Central (3)27
Adrian (1)26
at  Southwest MN StateF/OT
Class 9-Man - Section 4 Football
Hillcrest Lutheran Academy (3)20
#7 (9-Man) Verndale (1)14
at  FargodomeFINAL
Class A - Section 5 Football
#7 (A) Wabasso (3)49
#3 (A) BOLD (1)6
at  Southwest MN StateFINAL
Class A - Section 6 Football
Browerville/Eagle Valley (4)21
Parkers Prairie (3)14
at  FargodomeFINAL
Class AA - Section 3 Football
Lakeview (3)56
#5 (AA) Redwood Valley (1)22
at  Southwest MN StateFINAL
Class 9-Man - Section 7 Football
North Woods (2)0
#6 (9-Man) Ely (1)23
at  EskoFINAL
Class 9-Man - Section 1 Football
#5 (9-Man) Spring Grove (2)21
#1 (9-Man) Grand Meadow (1)41
at  RCTCFINAL
Class AA - Section 6 Football
#11 (AA) Otter Tail Central (2)6
#3 (AA) Pillager (1)29
at  FargodomeFINAL
Class AAA - Section 6 Football
Albany (2)16
Morris Area/Chokio-Alberta (1)36
at  St. Cloud StateFINAL
Class AAAA - Section 4 Football
St. Paul Highland Park (2)40
Fridley (1)49
at  FridleyFINAL
***Class AAAAAA Football - Top Bracket***
Prior Lake (3-#4)17
#6 (AAAAAA) Blaine (5-#1)21
at  BlaineFINAL
***Class AAAAAA Football - Top Bracket***
#9 (AAAAAA) Burnsville (3-#3)21
#8 (AAAAAA) Minnetonka (6-#2)35
at  MinnetonkaFINAL
***Class AAAAAA Football - Top Bracket***
Mounds View (4-#3)10
#4 (AAAAAA) Lakeville North (3-#2)31
at  Lakeville NorthFINAL
***Class AAAAAA Football - Top Bracket***
Hopkins (6-#4)0
#1 (AAAAAA) Totino-Grace (4-#1)41
at  Totino-GraceFINAL
***Class AAAAAA Football - Bottom Bracket***
Edina (6-#3)17
#5 (AAAAAA) Maple Grove (5-#2)21
at  Maple GroveFINAL
***Class AAAAAA Football - Bottom Bracket***
#10 (AAAAAA) Cretin-Derham Hall (4-#4)7
#2 (AAAAAA) Eden Prairie (6-#1)41
at  Eden PrairieFINAL
***Class AAAAAA Football - Bottom Bracket***
Champlin Park (5-#3)35
#7 (AAAAAA) East Ridge (4-#2)33
at  East RidgeFINAL
***Class AAAAAA Football - Bottom Bracket***
Centennial (5-#4)13
#3 (AAAAAA) Rosemount (3-#1)18
at  RosemountFINAL
Class A - Section 2 Football
Minnesota Valley Lutheran (3)8
Janesville-Waldorf-Pemberton (1)48
at  JordanFINAL
Class AAA - Section 2 Football
Jordan (4)21
#10 (AAA) Belle Plaine (2)34
at  RockfordFINAL
Class AAA - Section 3 Football
#8 (AAA) Fairmont (2)14
#2 (AAA) Jackson County Central (1)21
at  New UlmFINAL
Class AAA - Section 4 Football
Minneapolis Henry/West Metro (2)7
#1 (AAA) St. Croix Lutheran (1)34
at  St. Croix LutheranFINAL
Class AAAA - Section 1 Football
Kasson-Mantorville (3)13
#6 (AAAA) Winona (1)44
at  Rochester MayoFINAL
Class AAAA - Section 3 Football
New Life Academy (2)21
#1 (AAAA) South St. Paul (1)42
at  South St. PaulFINAL
Class AAAA - Section 5 Football
Holy Angels (4)29
Benilde-St. Margaret's (2)44
at  Benilde-St. Margaret'sFINAL
Class AAAA - Section 6 Football
Big Lake (4)38
Orono (3)48
at  OronoFINAL
Class AAAA - Section 7 Football
Princeton (4)27
Cloquet (2)41
at  LindstromFINAL
Class AAAA - Section 8 Football
Willmar (4)6
Rocori (3)41
at  AlexandriaFINAL
Class AAAAA - Section 1 Football
Northfield (2)20
Owatonna (1)38
at  OwatonnaFINAL
Class AAAAA - Section 2 Football
#2 (AAAAA) Mankato West (2)35
#5 (AAAAA) Chanhassen (1)14
at  ChanhassenFINAL
Class AAAAA - Section 3 Football
Park of Cottage Grove (2)35
Apple Valley (1)42
at  Apple ValleyFINAL
Class AAAAA - Section 4 Football
#9 (AAAAA) SMB (2)27
#4 (AAAAA) Mahtomedi (1)50
at  MahtomediFINAL
Class AAAAA - Section 5 Football
#10 (AAAAA) Robbinsdale Cooper (2)20
#3 (AAAAA) Spring Lake Park (1)39
at  Spring Lake ParkFINAL
Class AAAAA - Section 6 Football
#7 (AAAAA) St. Michael-Albertville (2)0
#1 (AAAAA) Elk River (1)56
at  BuffaloFINAL
Class AAAAA - Section 7 Football
Andover (4)20
St. Francis (3)18
at  St. FrancisFINAL
Class AAAAA - Section 8 Football
Moorhead (4)40
Sartell-St. Stephen (2)32
at  St. John's UniversityFINAL
Class 9-Man - Section 5 Football
South Ridge (3)0
#8 (9-Man) Cromwell-Wright (1)54
at  EskoFINAL
Class AA - Section 1 Football
#10 (AA) Zumbrota-Mazeppa (2)7
#1 (AA) Caledonia (1)27
at  RCTCFINAL
Class AAAA - Section 2 Football
#2 (AAAA) Hutchinson (2)14
#3 (AAAA) Marshall (1)17
at  Southwest MN StateFINAL
Class AAA - Section 5 Football
Mora (2)13
#4 (AAA) Pierz (1)34
at  St. Cloud StateFINAL
Class AA - Section 8 Football
Hawley (2)14
#2 (AA) Barnesville (1)24
at  FargodomeFINAL
Saturday, November 5, 2016
Class AA - Section 4 Football
Maple Lake (2)0
Norwood-Young America (1)3
at  St. Cloud StateFINAL
Class 9-Man - Section 2 Football
MACCRAY (3)6
#2 (9-Man) Cleveland (1)44
at  JordanFINAL
Class AA - Section 2 Football
#6 (AA) Kenyon-Wanamingo (2)0
#7 (AA) Maple River (1)14
at  New UlmFINAL
Class AA - Section 5 Football
Osakis (2)7
#4 (AA) Eden Valley-Watkins (1)41
at  St. Cloud StateFINAL
Class A - Section 1 Football
#5 (A) Fillmore Central (2)21
#9 (A) Rushford-Peterson (1)22
at  RCTCFINAL
Class A - Section 4 Football
#8 (A) Mayer Lutheran (2)12
#2 (A) Minneapolis North (1)46
at  St. Cloud StateFINAL
Class AAA - Section 1 Football
Cannon Falls (2)14
#3 (AAA) Rochester Lourdes (1)41
at  RCTCFINAL

NHTSA
1998-2017 SportsCow.com - Powered by MNSOnet at net.minnesotasportsonline.com