PrepGIANT.com NetworkMinnesota-Scores | NorthDakota-Scores | Report Score | Coach Login | Tournament Brackets
CraigOlsonSports | LakesAreaSports | PheasantCountry | SportsCow | Vikingland
Ameriprise-Craig & Assoc.
SportsCow.comWant to be notice by all the local sports fans!?
Choose a Different Sport:
Softball Scores for Saturday, May 6, 2017
Go to: Yesterday | Today | Tomorrow
Choose a date from the calendar:
Filter scores by:
Lakeville North Invite
#8 (AAA) Visitation (W)1
#3 (AAA) Faribault (W)17
at  Lakeville NorthF/5
Lakeville North Invite
Tartan (W)13
Andover (W)8
at  Lakeville NorthFINAL
Wabasha-Kellogg Invite
Kasson-Mantorville15
Wabasha-Kellogg0
at  WabashaF/5
Windom Invite
#10 (AA) Fairmont0
Windom Area5
at  WindomFINAL
Windom Invite
Martin County West6
Adrian Area1
at  WindomFINAL
Simley Invite
South St. Paul5
Simley6
at  SimleyFINAL
Simley Invite
Cloquet3
Richfield0
at  SimleyFINAL
Fridley Tournament
Zimmerman (A)1
Fridley (A)5
at  FridleyFINAL
Fridley Tournament
Robbinsdale Armstrong (B)2
St. Anthony Village (B)8
at  FridleyFINAL
Jamestown (ND)2
Alexandria15
at FINAL
Maple River Invite
Tri-City United11
Maple River0
at  MapletonFINAL
Maple River Invite
Mankato Loyola11
Lake Crystal-Wellcome Memorial13
at  MapletonFINAL
Becker Tournament
#5 (AAA) Rocori3
St. Michael-Albertville4
at  BeckerFINAL
Becker Tournament
Park Center0
Superior (WI)10
at  BeckerF/5
Becker Tournament
#2 (AAAA) Anoka16
St. Francis0
at  BeckerF/6
Becker Tournament
Duluth Denfeld0
#6 (AAA) Becker15
at  BeckerF/4
Sauk Rapids-Rice Tournament
St. Cloud Tech8
Watertown-Mayer9
at  Sauk RapidsFINAL
Sauk Rapids-Rice Tournament
North Branch10
Duluth Marshall0
at  Sauk RapidsFINAL
Sauk Rapids-Rice Tournament
Foley1
Thief River Falls/G/G-G9
at  Sauk RapidsFINAL
Sauk Rapids-Rice Tournament
St. Cloud Apollo1
Sauk Rapids-Rice7
at  Sauk RapidsFINAL
Eastview Tournament
Bloomington Jefferson2
Maple Grove0
at  EastviewFINAL
Eastview Tournament
Eagan16
Hopkins4
at  EastviewFINAL
Eastview Tournament
#2 (AAA) Hermantown6
Rogers4
at  EastviewFINAL
Eastview Tournament
Minnetonka6
Eastview4
at  EastviewFINAL
Lakeville North Invite
#3 (AAA) Faribault (W)9
Andover (W)4
at  Lakeville NorthFINAL
Lakeville North Invite
#8 (AAA) Visitation (W)8
Tartan (W)6
at  Lakeville NorthFINAL
Sleepy Eye1
Hutchinson9
at FINAL
Red Lake Falls5
East Grand Forks6
at FINAL
Windom Invite
Martin County West4
Windom Area3
at  WindomFINAL
Windom Invite
Adrian Area4
#6 (A) New Ulm Cathedral12
at  WindomFINAL
Fridley Tournament
Henry Sibley (A)1
Zimmerman (A)0
at  FridleyFINAL
Fridley Tournament
Robbinsdale Armstrong (B)2
St. Paul Academy (B)3
at  FridleyFINAL
Wabasha-Kellogg Invite
Kasson-Mantorville1
Rochester Century9
at  WabashaFINAL
Rochester John Marshall1
#6 (AAAA) Park of Cottage Grove9
at FINAL
Austin11
Albert Lea3
at  Albert LeaFINAL
Worthington3
Waseca4
at FINAL
Osseo1
Champlin Park10
at FINAL
#1 (AAAA) Chanhassen2
DC Everest1
at TBAFINAL
Simley Invite
Cloquet8
Simley8
at  SimleyFINAL
Glencoe-Silver Lake14
Sleepy Eye3
at  HutchinsonFINAL
Eden Valley-Watkins5
Jamestown (ND)7
at  AlexandriaFINAL
Fillmore Central/Lanesboro1
#3 (AA) Chatfield18
at F/4
Proctor4
Greenway7
at FINAL
Ely2
Cook County3
at FINAL
Becker Tournament
St. Michael-Albertville4
Superior (WI)2
at  BeckerFINAL
Becker Tournament
#2 (AAAA) Anoka9
#6 (AAA) Becker1
at  BeckerFINAL
Becker Tournament
#5 (AAA) Rocori11
Park Center0
at  BeckerF/5
Becker Tournament
St. Francis10
Duluth Denfeld0
at  BeckerF/5
Sauk Rapids-Rice Tournament
Watertown-Mayer2
North Branch13
at  Sauk RapidsFINAL
Sauk Rapids-Rice Tournament
Thief River Falls/G/G-G4
Sauk Rapids-Rice3
at  Sauk RapidsFINAL
Sauk Rapids-Rice Tournament
St. Cloud Tech2
Duluth Marshall0
at  Sauk RapidsFINAL
Sauk Rapids-Rice Tournament
Foley5
St. Cloud Apollo4
at  Sauk RapidsFINAL
Windom Invite
Martin County West1
#6 (A) New Ulm Cathedral5
at  WindomFINAL
Windom Invite
Adrian Area1
#10 (AA) Fairmont12
at  WindomFINAL
Eastview Tournament
Bloomington Jefferson2
Eagan4
at  EastviewFINAL
Eastview Tournament
#2 (AAA) Hermantown7
Minnetonka3
at  EastviewFINAL
Eastview Tournament
Maple Grove2
Hopkins7
at  EastviewFINAL
Eastview Tournament
Rogers0
Eastview7
at  EastviewFINAL
Lakeville North Invite
#8 (AAA) Visitation (W)9
Andover (W)6
at  Lakeville NorthFINAL
Lakeville North Invite
#3 (AAA) Faribault (W)5
Tartan (W)4
at  Lakeville NorthFINAL
Fridley Tournament
Henry Sibley (A)8
Fridley (A)0
at  FridleyFINAL
Fridley Tournament
St. Anthony Village (B)6
St. Paul Academy (B)4
at  FridleyFINAL
Worthington8
Waseca16
at FINAL
Wabasha-Kellogg Invite
Rochester Century9
Wabasha-Kellogg2
at  WabashaFINAL
Simley Invite
Richfield4
Simley14
at  SimleyFINAL
#9 (AAAA) Stillwater Area15
Cretin-Derham Hall1
at F/5
#1 (AAAA) Chanhassen7
DC Everest0
at TBAFINAL
Simley Invite
South St. Paul7
Cloquet5
at  SimleyFINAL
Glencoe-Silver Lake1
Hutchinson15
at FINAL
#6 (AAAA) Park of Cottage Grove0
Winona2
at  WinonaFINAL
Windom Invite
#6 (A) New Ulm Cathedral13
Windom Area1
at  WindomF/5
Windom Invite
#10 (AA) Fairmont0
#2 (AA) Pipestone Area1
at  WindomFINAL
Fridley Tournament
St. Paul Academy (B2)3
Fridley (A2)6
at  FridleyFINAL
Fridley Tournament
Robbinsdale Armstrong (B3)9
Zimmerman (A3)1
at  FridleyFINAL
Sauk Rapids-Rice Tournament
Thief River Falls/G/G-G2
North Branch8
at  Sauk RapidsFINAL
Sauk Rapids-Rice Tournament
Watertown-Mayer0
Sauk Rapids-Rice6
at  Sauk RapidsFINAL
Sauk Rapids-Rice Tournament
St. Cloud Tech7
Foley1
at  Sauk RapidsFINAL
Sauk Rapids-Rice Tournament
Duluth Marshall2
St. Cloud Apollo10
at  Sauk RapidsFINAL
Eastview Tournament
#2 (AAA) Hermantown1
Eagan4
at  EastviewFINAL
Becker Tournament
#2 (AAAA) Anoka8
St. Michael-Albertville0
at  BeckerFINAL
Becker Tournament
#6 (AAA) Becker2
Superior (WI)3
at  BeckerFINAL
Becker Tournament
#5 (AAA) Rocori13
St. Francis7
at  BeckerFINAL
Becker Tournament
Park Center14
Duluth Denfeld11
at  BeckerFINAL
Eden Valley-Watkins4
Alexandria7
at FINAL
Eastview Tournament
Minnetonka2
Bloomington Jefferson7
at  EastviewFINAL
Eastview Tournament
Hopkins5
Eastview1
at  EastviewFINAL
Eastview Tournament
Maple Grove3
Rogers2
at  EastviewFINAL
Lakeville North Invite
Elk River (R)8
Lakeville North (R)11
at  Lakeville NorthFINAL
Lakeville North Invite
#8 (AAAA) Woodbury (R)10
Eden Prairie (R)0
at  Lakeville NorthF/5
Lakeville North Invite
Centennial (B)18
Wayzata (B)1
at  Lakeville NorthFINAL
Lakeville North Invite
Lakeville South (B)1
North St. Paul (B)15
at  Lakeville NorthFINAL
Fridley Tournament
St. Anthony Village (B1)2
Henry Sibley (A1)6
at  FridleyFINAL
Lakeville North Invite
Elk River (R)0
#8 (AAAA) Woodbury (R)10
at  Lakeville NorthF/5
Lakeville North Invite
Eden Prairie (R)10
Lakeville North (R)12
at  Lakeville NorthFINAL
Lakeville North Invite
Wayzata (B)12
Lakeville South (B)17
at  Lakeville NorthFINAL
Lakeville North Invite
Centennial (B)2
North St. Paul (B)6
at  Lakeville NorthFINAL
Robbinsdale Cooper2
Bloomington Kennedy9
at FINAL
Lakeville North Invite
Elk River (R)12
Eden Prairie (R)8
at  Lakeville NorthFINAL
Lakeville North Invite
#8 (AAAA) Woodbury (R)3
Lakeville North (R)1
at  Lakeville NorthFINAL
Lakeville North Invite
Centennial (B)8
Lakeville South (B)7
at  Lakeville NorthFINAL
Lakeville North Invite
Wayzata (B)0
North St. Paul (B)6
at  Lakeville NorthFINAL
Simley Invite
Richfield0
South St. Paul0
at  Simley11:00 AM
  > Report Score

NHTSA
1998-2017 SportsCow.com - Powered by MNSOnet at net.minnesotasportsonline.com