PrepGIANT.com NetworkMinnesota-Scores | NorthDakota-Scores | Report Score | Coach Login | Tournament Brackets
CraigOlsonSports | LakesAreaSports | PheasantCountry | SportsCow | Vikingland
Ameriprise-Craig & Assoc.
SportsCow.comFarmers & Merchants State Bank now has Internet Banking!
Choose a Different Sport:
Softball Scores for Monday, May 8, 2017
Go to: Yesterday | Today | Tomorrow
Choose a date from the calendar:
Filter scores by:
Barnum0
Two Harbors5
at FINAL
Ogilvie11
McGregor17
at FINAL
Cromwell-Wright5
Silver Bay15
at F/5
Big Lake6
#4 (AAA) Chisago Lakes Area1
at FINAL
Blake4
St. Paul Academy1
at FINAL
Minneapolis Edison4
Minneapolis Roosevelt7
at FINAL
Mankato East11
Owatonna3
at  OwatonnaFINAL
Minneota3
Lakeview4
at F/9
#2 (A) Edgerton/SW MN Christian3
#2 (AA) Pipestone Area12
at FINAL
Brainerd6
#5 (AAA) Rocori7
at FINAL
Holdingford17
Belgrade-Brooten-Elrosa7
at  ElrosaF/6
Triton1
#1 (A) Randolph4
at FINAL
Hayfield4
#3 (AA) Chatfield6
at FINAL
Litchfield4
Norwood-Young America11
at FINAL
Orono13
Delano5
at FINAL
New London-Spicer20
Glencoe-Silver Lake0
at FINAL
Montevideo3
Benson0
at -1FINAL
Tri-City United1
Belle Plaine11
at FINAL
Milaca11
Upsala0
at  UpsalaF/5
Brooklyn Center0
DeLaSalle15
at F/4
Floodwood3
East Central13
at F/5
G-H-EC/Martin Luther3
St. Clair15
at F/5
Minnehaha Academy19
Breck10
at -1FINAL
Eveleth-Gilbert6
Two Harbors7
at FINAL
Duluth East8
Hibbing1
at FINAL
Heritage Christian4
West Lutheran2
at FINAL
Duluth Marshall15
Pine City12
at FINAL
Cherry10
#11 (A) Carlton2
at FINAL
North Woods1
Mountain Iron-Buhl3
at FINAL
St. Paul Highland Park4
St. Paul Como Park3
at FINAL
Staples-Motley0
Royalton10
at F/6
St. Paul Central14
St. Paul Harding4
at F/5
St. Paul Washington9
St. Paul Johnson14
at FINAL
Maple Grove3
Rogers2
at F/8
Tartan0
North St. Paul5
at FINAL
Mahtomedi7
South St. Paul6
at FINAL
Simley1
Henry Sibley4
at FINAL
Hastings3
Hopkins1
at FINAL
St. Michael-Albertville17
Wayzata9
at FINAL
Spectrum5
Southwest Christian2
at FINAL
Blackduck14
Lake of the Woods10
at FINAL
Northfield15
Red Wing4
at FINAL
Dawson-Boyd4
Russell-Tyler-Ruthton14
at F/5
Willmar1
Monticello3
at FINAL
#2 (AAAA) Anoka10
Champlin Park8
at FINAL
Robbinsdale Armstrong0
#7 (AAAA) Blaine10
at F/5
Jordan8
Irondale1
at FINAL
Osseo0
#7 (AAA) Totino-Grace13
at FINAL
Howard Lake-Waverly-Winsted5
#1 (AA) Maple Lake12
at FINAL
Lewiston-Altura11
Houston4
at FINAL
Menahga1
#8 (A) Sebeka2
at FINAL
Crosby-Ironton9
Pillager19
at FINAL
Perham3
Bertha-Hewitt/Verndale7
at  VerndaleFINAL
Apple Valley2
Eastview5
at FINAL
Shakopee2
#3 (AAAA) Prior Lake9
at FINAL
Lakeville South2
#4 (AAAA) Farmington9
at FINAL
Eagan10
Lakeville North1
at FINAL
Burnsville2
Rosemount1
at F/8
Kenyon-Wanamingo7
Goodhue8
at FINAL
Lake City4
#8 (AA) Rochester Lourdes8
at FINAL
#8 (AAAA) Woodbury6
#6 (AAAA) Park of Cottage Grove3
at FINAL
Cretin-Derham Hall7
Roseville8
at FINAL
#5 (AAAA) Forest Lake9
Mounds View1
at FINAL
White Bear Lake4
#9 (AAAA) Stillwater Area0
at FINAL
Richfield4
St. Louis Park13
at FINAL
Bloomington Jefferson8
Robbinsdale Cooper0
at FINAL
Bloomington Kennedy3
Chaska16
at F/5
#10 (AAA) Mound Westonka10
Dassel-Cokato5
at FINAL
Annandale10
Watertown-Mayer3
at FINAL
Holy Family Catholic0
Waconia6
at FINAL
Melrose5
Osakis8
at FINAL
Glenville-Emmons3
Medford13
at FINAL
Fridley18
St. Agnes7
at F/6
#9 (AAA) Holy Angels7
Edina10
at FINAL
St. Croix Lutheran12
Trinity School2
at FINAL
Nashwauk-Keewatin5
Aitkin0
at FINAL
#6 (A) New Ulm Cathedral11
Springfield4
at FINAL
Mounds Park Academy18
Providence Academy13
at FINAL
Deer River3
Chisholm13
at FINAL
International Falls12
Ely1
at F/6
Cloquet6
Virginia7
at FINAL
Ada-Borup/NCW21
Lake Park-Audubon4
at FINAL
Duluth Denfeld5
Esko8
at FINAL
Nevis23
Red Lake6
at F/4
Kelliher/Northome8
Walker-Hackensack-Akeley6
at FINAL
Northern Freeze6
Sacred Heart13
at FINAL
GMLOK3
Dover-Eyota2
at FINAL
#7 (AA) Zumbrota-Mazeppa5
#9 (AA) Pine Island0
at FINAL
Plainview-Elgin-Millville10
Caledonia/Spring Grove1
at FINAL
Atwater-Cosmos-Grove City1
Lester Prairie/Holy Trinity11
at FINAL
Alden-Conger0
Martin County West15
at F/4
Mora1
#4 (AA) Albany5
at FINAL
St. Cloud Cathedral3
Zimmerman1
at F/8
United South Central2
#9 (A) Blooming Prairie4
at FINAL
Waterville-Elysian-Morristown4
Bethlehem Academy3
at -1FINAL
#4 (A) Sleepy Eye Saint Mary's13
Cleveland0
at F/6
Blake18
St. Paul Academy17
at FINAL
Ortonville4
West Central Area5
at  BarrettFINAL
Hillcrest Lutheran Academy19
Hancock4
at  HancockFINAL
Wheaton/Herman-Norcross1
Brandon/Evansville3
at  BrandonFINAL
Ashby2
Clinton-Graceville-Beardsley10
at  GracevilleFINAL
Red Lake Falls4
Badger/Greenbush-Middle River7
at FINAL
Mahnomen/Waubun1
East Grand Forks11
at F/6
Charter Stars5
North Lakes Academy11
at FINAL
Chesterton Academy2
Legacy Christian13
at F/6
Northfield11
Red Wing1
at FINAL
Mankato East11
Owatonna0
at  OwatonnaF/5
Minneota3
Lakeview2
at F/8
Luverne12
#10 (AA) Fairmont2
at F/6
Blue Earth Area3
St. James Area4
at -1FINAL
#2 (A) Edgerton/SW MN Christian2
#2 (AA) Pipestone Area5
at FINAL
Holdingford6
Belgrade-Brooten-Elrosa10
at  ElrosaFINAL
Triton4
#1 (A) Randolph14
at FINAL
New London-Spicer5
Glencoe-Silver Lake4
at FINAL
Tri-City United1
Belle Plaine7
at FINAL
Minnehaha Academy12
Breck4
at -1FINAL
Minneapolis South14
Minneapolis Southwest7
at FINAL
North Woods4
Mountain Iron-Buhl9
at FINAL
Duluth East16
Hibbing9
at FINAL
Blackduck7
Lake of the Woods10
at FINAL
Milaca7
Swanville3
at  UpsalaFINAL
#6 (A) New Ulm Cathedral13
Springfield3
at F/6
Dawson-Boyd7
Russell-Tyler-Ruthton10
at FINAL
Elk River5
Eden Prairie5
at FINAL
Benilde-St. Margaret's2
#1 (AAAA) Chanhassen23
at F/4
Columbia Heights1
St. Anthony Village13
at F/5
Minneapolis Washburn17
Minneapolis Henry10
at -1FINAL

NHTSA
1998-2017 SportsCow.com - Powered by MNSOnet at net.minnesotasportsonline.com