PrepGIANT.com NetworkMinnesota-Scores | NorthDakota-Scores | Report Score | Coach Login | Tournament Brackets
CraigOlsonSports | LakesAreaSports | PheasantCountry | SportsCow | Vikingland
Ameriprise-Craig & Assoc.
SportsCow.comFarmers & Merchants State Bank now has Internet Banking!
Choose a Different Sport:
Softball Scores for Friday, May 19, 2017
Go to: Yesterday | Today | Tomorrow
Choose a date from the calendar:
Filter scores by:
Red Lake Falls2
Roseau4
at  Thief River FallsFINAL
Kelliher/Northome12
Red Lake County Central10
at FINAL
East Central0
Rush City10
at FINAL
Silver Bay9
Barnum2
at FINAL
Aitkin2
Braham3
at FINAL
Bagley14
East Polk5
at  FosstonFINAL
Cloquet9
Proctor7
at FINAL
South Ridge8
Ely3
at FINAL
Class AA - Section 5 Softball
Eden Valley-Watkins (W6)12
Spectrum (W3)0
at  SpectrumF/6
Blackduck24
East Polk1
at  FosstonF/4
Class AA - Section 5 Softball
Paynesville Area (W7)0
#8 (AA) Annandale (W2)10
at  AnnandaleF/5
Henry Sibley7
Tartan3
at FINAL
Silver Bay8
Duluth Marshall6
at FINAL
Minneapolis South6
St. Paul Highland Park2
at  St. Catherine UniversityFINAL
Brainerd3
#5 (AAA) Rocori4
at FINAL
Fergus Falls1
St. Cloud Apollo11
at F/5
Little Falls6
Royalton5
at FINAL
Morris Area/Chokio Alberta12
BOLD2
at FINAL
Moorhead12
Detroit Lakes14
at FINAL
#3 (AAA) Hermantown14
Grand Rapids1
at F/5
Hillcrest Lutheran Academy8
Clinton-Graceville-Beardsley1
at  GracevilleFINAL
Kelliher/Northome2
Fertile-Beltrami7
at FINAL
Cook County15
Cromwell-Wright4
at  CromwellFINAL
Badger/Greenbush-Middle River0
Thief River Falls/G/G-G5
at FINAL
Crookston1
East Grand Forks27
at F/4
Sacred Heart2
Warroad7
at  GreenbushFINAL
Class AA - Section 6 Softball
Sauk Centre (S5)4
Pierz (S4)7
at  PierzFINAL
#10 (AAAA) Stillwater Area5
Centennial0
at FINAL
Champlin Park14
Hastings12
at FINAL
Class AA - Section 5 Softball
Providence Academy (E6)1
Southwest Christian (E3)12
at  Southwest ChristianFINAL
Mankato East9
Shakopee6
at F/9
Park Center0
Spring Lake Park10
at F/5
Upsala6
Belgrade-Brooten-Elrosa9
at  ElrosaFINAL
Kenyon-Wanamingo1
#7 (A) Randolph2
at F/10
Isle3
Pillager13
at F/5
Browerville/Eagle Valley3
Menahga6
at FINAL
NCE/U-H3
#2 (A) New York Mills2
at FINAL
Burnsville5
Lakeville North6
at FINAL
La Crescent12
Rushford-Peterson0
at F/5
Lewiston-Altura5
Caledonia/Spring Grove3
at FINAL
#6 (AAAA) Park of Cottage Grove11
East Ridge0
at FINAL
Buffalo7
Cambridge-Isanti0
at FINAL
Princeton1
Rogers3
at FINAL
Madelia/Truman4
Lake Crystal-Wellcome Memorial11
at  Caswell Park - MankatoFINAL
Waconia4
#8 (AAAA) New Prague2
at FINAL
Maple River5
Waterville-Elysian-Morristown6
at F/8
Visitation7
St. Paul Como Park4
at FINAL
Pine City12
Ogilvie2
at FINAL
Braham1
Rush City11
at F/5
Mankato Loyola9
Martin County West8
at  Caswell Park - MankatoFINAL
Mesabi East7
Ely10
at FINAL
Northland14
Chisholm6
at FINAL
Mountain Iron-Buhl6
Deer River2
at FINAL
#10 (A) Nashwauk-Keewatin3
Greenway2
at F/8
Eveleth-Gilbert1
Virginia11
at F/5
International Falls11
North Woods0
at F/5
Duluth Denfeld1
Cloquet6
at FINAL
Brandon/Evansville6
Parkers Prairie8
at FINAL
Moose Lake-Willow River10
Cherry0
at F/5
West Central Area7
Wheaton/Herman-Norcross8
at FINAL
Bemidji0
West Fargo (ND)14
at  West FargoF/5
Class AA - Section 5 Softball
Holy Family Catholic (E7)2
Rockford (E2)5
at  RockfordFINAL
Class AA - Section 5 Softball
Glencoe-Silver Lake (E5)3
Watertown-Mayer (E4)2
at  WatertownFINAL
Class AA - Section 5 Softball
Breck (E8)0
Norwood-Young America (E1)11
at  NorwoodFINAL
Class AA - Section 5 Softball
Litchfield (W5)6
Howard Lake-Waverly-Winsted (W4)8
at  Howard LakeFINAL
Alden-Conger4
G-H-EC/Martin Luther8
at  Caswell Park - MankatoFINAL
Janesville-Waldorf-Pemberton0
St. Clair8
at  Caswell Park - MankatoFINAL
Nicollet13
Cleveland8
at  Caswell Park - MankatoFINAL
Class AA - Section 6 Softball
Long Prairie-Grey Eagle (N6)2
Bertha-Hewitt/Verndale (N3)9
at  BerthaFINAL
Class AA - Section 6 Softball
Wadena-Deer Creek (N7)5
Pequot Lakes (N2)15
at  Pequot LakesF/5
Class AA - Section 6 Softball
Perham (N5)8
Staples-Motley (N4)1
at  StaplesFINAL
Class AA - Section 6 Softball
Ottertail Central (N8)0
Osakis (N1)10
at  OsakisF/5
Class AA - Section 6 Softball
Holdingford (S6)6
Melrose (S3)12
at  MelroseFINAL
Class AA - Section 6 Softball
Milaca (S7)1
#6 (AA) Albany (S2)11
at  AlbanyF/5
Class AA - Section 6 Softball
Foley (S8)5
St. Cloud Cathedral (S1)9
at  St. Cloud-WhitneyFINAL
Northfield5
Byron16
at F/5
Austin6
Red Wing3
at FINAL
Rochester Century9
Pine Island0
at FINAL
MACCRAY4
Wabasso14
at FINAL
New Ulm9
Mounds View1
at FINAL
Willmar2
Alexandria12
at FINAL
GMLOK0
#3 (AA) Chatfield12
at F/5
Ortonville10
Breckenridge14
at  BreckenridgeFINAL
Belle Plaine2
Jordan7
at FINAL
#4 (AAA) Chisago Lakes Area2
Sauk Rapids-Rice0
at FINAL
Bagley4
Blackduck7
at  FosstonFINAL
Esko4
Jackson County Central3
at FINAL
Fergus Falls0
St. Cloud Apollo10
at F/6
Morris Area/Chokio Alberta6
BOLD1
at FINAL
Moorhead7
Detroit Lakes17
at F/5
Hillcrest Lutheran Academy9
Clinton-Graceville-Beardsley2
at  GracevilleFINAL
St. Louis Park3
Benilde-St. Margaret's13
at F/5
#3 (AAA) Hermantown12
Grand Rapids1
at F/6
Floodwood2
Cook County13
at FINAL
Bemidji8
West Fargo Sheyenne (ND)9
at -1FINAL
Esko15
Jackson County Central17
at FINAL
Sartell-St. Stephen7
St. Cloud Tech6
at FINAL
#6 (AAA) Totino-Grace9
Andover5
at FINAL
Maple Grove14
Eden Prairie8
at FINAL
#5 (AAAA) Forest Lake0
#3 (AAAA) Prior Lake6
at FINAL
Coon Rapids1
#2 (AAAA) Anoka5
at FINAL
Robbinsdale Cooper4
Robbinsdale Armstrong8
at FINAL
Osseo2
Elk River3
at FINAL
St. Michael-Albertville1
#9 (AAAA) Blaine5
at FINAL
Badger/Greenbush-Middle River1
Thief River Falls/G/G-G11
at  Thief River FallsFINAL

NHTSA
1998-2017 SportsCow.com - Powered by MNSOnet at net.minnesotasportsonline.com