PrepGIANT.com NetworkMinnesota-Scores | NorthDakota-Scores | Report Score | Coach Login | Tournament Brackets
CraigOlsonSports | LakesAreaSports | PheasantCountry | SportsCow | Vikingland
Ameriprise-Craig & Assoc.
SportsCow.comFarmers & Merchants State Bank now has Internet Banking!
Choose a Different Sport:
Volleyball Scores for Thursday, September 15, 2016
Go to: Yesterday | Today | Tomorrow
Choose a date from the calendar:
Filter scores by:
MN Academy for the Deaf0
Math and Science Academy3
at  Math and Science AcademyFINAL
Chesterton Academy3
Academy for Sciences & Agriculture0
at  Vadnais HeightsFINAL
E.C.H.O. Charter0
Hendricks3
at  HendricksFINAL
Carlton3
Silver Bay0
at  Silver BayFINAL
Providence Academy3
Blake0
at  BlakeFINAL
DeLaSalle2
#10 (AA) Concordia Academy3
at  Concordia AcademyFINAL
Cook County3
Moose Lake-Willow River0
at  Moose LakeFINAL
Community of Peace Academy0
Nova Classical Academy3
at  Nova ClassicalFINAL
Hmong Academy1
Christian Life Academy3
at  Christian LifeFINAL
West Fargo Sheyenne (ND)2
Moorhead3
at  MoorheadFINAL
Duluth Denfeld2
Superior (WI)3
at  SuperiorFINAL
St. Cloud Apollo3
Fergus Falls2
at  Fergus FallsFINAL
MACCRAY3
Central MN Christian0
at  PrinsburgFINAL
Cherry3
Deer River1
at  Deer RiverFINAL
NCE/U-H3
Lake Park-Audubon1
at  Lake ParkFINAL
Bagley3
Norman County West0
at  HalstadFINAL
Chisholm0
Hill City3
at  Hill CityFINAL
Minnesota Valley Lutheran0
Wabasso3
at  WabassoFINAL
North Woods3
Littlefork-Big Falls0
at  LittleforkFINAL
Bigfork3
Northome/Kelliher1
at  NorthomeFINAL
Duluth East0
Grand Rapids3
at  Grand RapidsFINAL
Hermantown3
Hibbing0
at  HibbingFINAL
Andover1
Forest Lake3
at  Forest LakeFINAL
Monticello0
St. Francis3
at  St. FrancisFINAL
Virginia3
International Falls1
at  International FallsFINAL
Mountain Iron-Buhl0
Eveleth-Gilbert3
at  EvelethFINAL
Two Harbors0
Esko3
at  EskoFINAL
Sartell-St. Stephen3
Brainerd0
at  BrainerdFINAL
Sauk Rapids-Rice0
#4 (AA) Rocori3
at  Cold SpringFINAL
Alexandria0
St. Cloud Tech3
at  St. Cloud TechFINAL
New Ulm Cathedral2
Sleepy Eye Saint Mary's3
at  Sleepy Eye Saint Mary'sFINAL
Springfield3
Gibbon-Fairfax-Winthrop1
at  WinthropFINAL
Mounds Park Academy3
Breck1
at  BreckFINAL
Fridley0
St. Croix Lutheran3
at  St. Croix LutheranFINAL
Brooklyn Center0
St. Agnes3
at  St. AgnesFINAL
Watertown-Mayer3
Rockford1
at  RockfordFINAL
Holy Family Catholic0
Delano3
at  DelanoFINAL
Tartan3
Hastings1
at  HastingsFINAL
Mankato East0
New Prague3
at  New PragueFINAL
#7 (AAA) Lakeville North3
Farmington0
at  FarmingtonFINAL
Glencoe-Silver Lake3
Litchfield1
at  LitchfieldFINAL
New London-Spicer0
Annandale3
at  AnnandaleFINAL
Mankato West1
Hutchinson3
at  HutchinsonFINAL
Chisago Lakes Area0
Buffalo3
at  BuffaloFINAL
Mound Westonka1
Dassel-Cokato3
at  CokatoFINAL
Apple Valley0
#1 (AAA) Eagan3
at  EaganFINAL
Simley0
#8 (AA) Hill-Murray3
at  Hill-MurrayFINAL
St. Paul Humboldt0
St. Paul Central3
at  CentralFINAL
#9 (AAA) North St. Paul3
Henry Sibley0
at  Henry SibleyFINAL
Mahtomedi3
South St. Paul1
at  South St. PaulFINAL
St. Paul Washington0
St. Paul Johnson3
at  JohnsonFINAL
St. Paul Como Park0
St. Paul Highland Park3
at  Highland ParkFINAL
Woodbury1
Irondale3
at  IrondaleFINAL
Anoka3
Coon Rapids0
at  Coon RapidsFINAL
Princeton3
Big Lake1
at  Big LakeFINAL
Centennial0
#10 (AAA) Blaine3
at  BlaineFINAL
#3 (AAA) Champlin Park3
Elk River0
at  Elk RiverFINAL
Chaska3
Richfield0
at  RichfieldFINAL
Benilde-St. Margaret's0
Bloomington Jefferson3
at  Bloomington JeffersonFINAL
#8 (AAA) Prior Lake3
#6 (AAA) Shakopee1
at  ShakopeeFINAL
Orono0
Minnetonka3
at  MinnetonkaFINAL
Eastview0
Rosemount3
at  RosemountFINAL
#5 (AAA) Hopkins3
Edina0
at  EdinaFINAL
Columbia Heights0
Holy Angels3
at  Holy AngelsFINAL
Robbinsdale Cooper0
Bloomington Kennedy3
at  Bloomington KennedyFINAL
Totino-Grace3
Robbinsdale Armstrong2
at  Robbinsdale ArmstrongFINAL
Spring Lake Park3
Maple Grove0
at  Maple GroveFINAL
Eden Prairie0
#4 (AAA) Wayzata3
at  WayzataFINAL
Cambridge-Isanti3
St. Michael-Albertville2
at  St. Michael-AlbertvilleFINAL
Minneapolis Washburn3
Minneapolis South0
at  Minneapolis SouthFINAL
Park Center0
Osseo3
at  OsseoFINAL
Mesabi East2
Ely3
at  ElyFINAL
Norwood-Young America3
LeSueur-Henderson1
at  LeSueurFINAL
Jordan3
Sibley East2
at  GaylordFINAL
North Branch1
Rogers3
at  RogersFINAL
Legacy Christian3
Trinity School0
at FINAL
Minneapolis Henry0
Minneapolis Roosevelt3
at  Minneapolis RooseveltFINAL
FAIR School0
Minneapolis Edison3
at  Minneapolis EdisonFINAL
Proctor0
Duluth Marshall3
at  Duluth MarshallFINAL
McGregor1
Wrenshall3
at  WrenshallFINAL
Minneapolis Southwest3
Minneapolis North0
at  Minneapolis NorthFINAL
Burnsville0
#2 (AAA) Lakeville South3
at  Lakeville SouthFINAL
New Life Academy3
PACT Charter0
at  PACT CharterFINAL
West Lutheran2
Spectrum3
at  SpectrumFINAL
St. Louis Park0
Chanhassen3
at  ChanhassenFINAL
Barnum0
South Ridge3
at  CulverFINAL
#3 (AA) Belle Plaine3
Tri-City United0
at  MontgomeryFINAL
Nashwauk-Keewatin0
Laporte3
at  LaporteFINAL
Hillcrest Lutheran Academy3
Ashby1
at  AshbyFINAL
Underwood3
Battle Lake0
at  Battle LakeFINAL
Parkers Prairie3
Brandon/Evansville2
at  EvansvilleFINAL
Southwest MN Christian3
Red Rock Central0
at  JeffersFINAL
Fulda0
Westbrook-Walnut Grove3
at  WestbrookFINAL
Zimmerman0
Mora3
at  MoraFINAL
Foley0
Albany3
at  AlbanyFINAL
LeRoy-Ostrander0
#3 (A) Mabel-Canton3
at  MabelFINAL
Glenville-Emmons1
Houston3
at  HoustonFINAL
Grand Meadow2
Lanesboro3
at  LanesboroFINAL
Lyle/Austin Pacelli0
Spring Grove3
at  Spring GroveFINAL
New Richland-H-E-G0
Medford3
at  MedfordFINAL
Pierz2
Belgrade-Brooten-Elrosa3
at  BrootenFINAL
Eden Valley-Watkins0
Kimball Area3
at  KimballFINAL
Ellsworth0
Mountain Lake Area3
at  Mountain LakeFINAL
Dover-Eyota0
Wabasha-Kellogg3
at  WabashaFINAL
#8 (A) Caledonia3
Chatfield0
at  ChatfieldFINAL
Fillmore Central3
Lewiston-Altura0
at  LewistonFINAL
Goodhue0
#7 (AA) Stewartville3
at  StewartvilleFINAL
St. Charles3
Kingsland0
at  Spring ValleyFINAL
Lake City1
Cannon Falls3
at  Cannon FallsFINAL
Byron3
Rochester Lourdes0
at  Rochester LourdesFINAL
United South Central1
Blooming Prairie3
at  Blooming PrairieFINAL
#9 (AA) Kasson-Mantorville3
Triton0
at  Dodge CenterFINAL
#1 (A) Bethlehem Academy3
#6 (A) Waterville-Elysian-Morristown0
at  WatervilleFINAL
Pine Island1
#9 (A) Hayfield3
at  HayfieldFINAL
#2 (A) Tracy-Milroy-Balaton3
Yellow Medicine East1
at  Granite FallsFINAL
Jackson County Central3
Redwood Valley1
at  Redwood FallsFINAL
New Ulm2
St. James Area3
at  St. JamesFINAL
Marshall3
Luverne0
at  LuverneFINAL
Howard Lake-Waverly-Winsted0
#2 (AA) Maple Lake3
at  Maple LakeFINAL
Paynesville Area3
Holdingford2
at  HoldingfordFINAL
Winona Cotter3
La Crescent0
at  La CrescentFINAL
Nicollet3
Maple River2
at  MapletonFINAL
Milaca0
Becker3
at  BeckerFINAL
Rushford-Peterson3
Southland0
at  SouthlandFINAL
Schaeffer Academy3
Hope Lutheran0
at  WinonaFINAL
Edgerton1
Heron Lake-Okabena3
at  OkabenaFINAL
Pillager3
Bertha-Hewitt0
at  BerthaFINAL
Sebeka3
Henning0
at  HenningFINAL
Menahga3
New York Mills2
at  New York MillsFINAL
Verndale1
Wadena-Deer Creek3
at  WadenaFINAL
Pelican Rapids0
Barnesville3
at  BarnesvilleFINAL
Benson3
Atwater-Cosmos-Grove City2
at  Grove CityFINAL
Sauk Centre3
BOLD0
at  OliviaFINAL
Canby3
Kerkhoven-Murdock-Sunburg2
at  KerkhovenFINAL
Lakeview2
Renville County West3
at  RenvilleFINAL
Swanville2
Browerville/Eagle Valley3
at  BrowervilleFINAL
Blackduck0
Walker-Hackensack-Akeley3
at  WalkerFINAL
Staples-Motley0
Crosby-Ironton3
at  CrosbyFINAL
Park Rapids Area3
Detroit Lakes1
at  Detroit LakesFINAL
Perham3
Hawley0
at  HawleyFINAL
Bemidji3
Thief River Falls0
at  Thief River FallsFINAL
Royalton3
Long Prairie-Grey Eagle0
at  Long PrairieFINAL
Minnewaska Area0
#5 (AA) Morris Area/Chokio-Alberta3
at  MorrisFINAL
Melrose1
Montevideo3
at  MontevideoFINAL
Frazee1
Breckenridge3
at  BreckenridgeFINAL
Upsala0
Osakis3
at  OsakisFINAL
Wheaton/Herman-Norcross3
Hancock0
at  HancockFINAL
West Central Area0
Clinton-Graceville-Beardsley3
at  GracevilleFINAL
Russell-Tyler-Ruthton3
Lac qui Parle Valley0
at  MadisonFINAL
#10 (A) Minneota3
Dawson-Boyd0
at  DawsonFINAL
Adrian0
Hills-Beaver Creek3
at  HillsFINAL
Rush City3
Pine City2
at  Pine CityFINAL
Sacred Heart2
Badger/Greenbush-Middle River3
at  GreenbushFINAL
Janesville-Waldorf-Pemberton0
St. Clair3
at  St. ClairFINAL
Fosston1
Fertile-Beltrami3
at  FertileFINAL
Park Christian1
Ada-Borup3
at  AdaFINAL
Windom Area3
Pipestone Area1
at  PipestoneFINAL
Mankato Loyola3
Martin County West2
at  TrimontFINAL
East Central3
Hinckley-Finlayson0
at  HinckleyFINAL
Isle0
Braham3
at  BrahamFINAL
Blue Earth Area3
Waseca0
at  WasecaFINAL
Fairmont0
St. Peter3
at  St. PeterFINAL
Sleepy Eye0
Cedar Mountain/Comfrey3
at  MorganFINAL
Martin Luther/Gran-Hunt-EC/T3
Madelia2
at  MadeliaFINAL
Aitkin3
Ogilvie0
at  OgilvieFINAL
Alden-Conger3
Lake Crystal-Wellcome Memorial0
at  Lake CrystalFINAL
Win-E-Mac3
Mahnomen0
at  MahnomenFINAL
Northern Freeze0
Stephen-Argyle3
at  StephenFINAL
Clearbrook-Gonvick0
Red Lake Falls3
at  Red Lake FallsFINAL
East Grand Forks3
Red Lake County Central1
at  OkleeFINAL
Warroad0
#7 (A) Kittson County Central3
at  HallockFINAL
#6 (AA) Roseau3
Goodridge/Grygla1
at  GryglaFINAL
Floodwood0
Cromwell-Wright3
at  CromwellFINAL
Nevis3
Pine River-Backus1
at  Pine RiverFINAL
Red Lake3
Fond du Lac Ojibwe2
at -1FINAL
Shattuck-St. Mary's0
Calvin Christian0
at  Calvin ChristianF
  > Report Score

NHTSA
1998-2017 SportsCow.com - Powered by MNSOnet at net.minnesotasportsonline.com