PrepGIANT.com NetworkMinnesota-Scores | NorthDakota-Scores | Report Score | Coach Login | Tournament Brackets
CraigOlsonSports | LakesAreaSports | PheasantCountry | SportsCow | Vikingland
Ameriprise-Craig & Assoc.
SportsCow.comWant to be notice by all the local sports fans!?
Choose a Different Sport:
Volleyball Scores for Thursday, October 6, 2016
Go to: Yesterday | Today | Tomorrow
Choose a date from the calendar:
Filter scores by:
Mounds Park Academy0
St. Agnes3
at  St. AgnesFINAL
Hendricks3
E.C.H.O. Charter0
at  EchoFINAL
McGregor0
Cook County3
at  Grand MaraisFINAL
Apple Valley0
#9 (AA) Concordia Academy3
at  Concordia AcademyFINAL
Visitation1
Nova Classical Academy3
at  Nova ClassicalFINAL
Ashland (WI)0
Cloquet3
at  CloquetFINAL
Cass Lake-Bena0
Pine River-Backus3
at  Pine RiverFINAL
Mound Westonka3
New London-Spicer2
at  New LondonFINAL
Bagley0
Lake Park-Audubon3
at  Lake ParkFINAL
Cherry3
Nashwauk-Keewatin0
at  NashwaukFINAL
Duluth Marshall1
Duluth Denfeld3
at  Duluth DenfeldFINAL
Mesabi East1
Virginia3
at  VirginiaFINAL
Proctor1
Hermantown3
at  HermantownFINAL
Monticello2
Cambridge-Isanti3
at  CambridgeFINAL
North Branch3
Chisago Lakes Area1
at  LindstromFINAL
Grand Rapids3
Greenway0
at  ColeraineFINAL
Hibbing3
Chisholm0
at  ChisholmFINAL
Carlton3
Two Harbors0
at  Two HarborsFINAL
Eveleth-Gilbert1
International Falls3
at  International FallsFINAL
Silver Bay0
Esko3
at  EskoFINAL
Fergus Falls0
Alexandria3
at  AlexandriaFINAL
Sauk Rapids-Rice1
Sartell-St. Stephen3
at  SartellFINAL
#3 (AA) Rocori3
Brainerd0
at  BrainerdFINAL
Willmar3
St. Cloud Apollo0
at  St. Cloud ApolloFINAL
Springfield3
Sleepy Eye Saint Mary's1
at  Sleepy Eye Saint Mary'sFINAL
Lester Prairie/Holy Trinity3
Bethany Academy0
at  Bethany AcademyFINAL
#10 (AA) Southwest Christian3
West Lutheran0
at  West LutheranFINAL
Norwood-Young America0
#2 (A) Mayer Lutheran3
at  Mayer LutheranFINAL
Owatonna3
Faribault2
at  FaribaultFINAL
Holy Family Catholic2
New Prague3
at  New PragueFINAL
Rochester John Marshall1
Northfield3
at  NorthfieldFINAL
Mankato West3
Red Wing0
at  Red WingFINAL
Rochester Mayo3
Austin0
at  AustinFINAL
Mankato East3
Albert Lea2
at  Albert LeaFINAL
Watertown-Mayer1
Glencoe-Silver Lake3
at  GlencoeFINAL
Rockford2
Litchfield3
at  LitchfieldFINAL
Dassel-Cokato3
Annandale0
at  AnnandaleFINAL
Princeton3
Buffalo2
at  BuffaloFINAL
St. Paul Washington0
St. Paul Central3
at  CentralFINAL
#8 (AA) Hill-Murray3
Henry Sibley0
at  Henry SibleyFINAL
Hastings3
South St. Paul0
at  South St. PaulFINAL
St. Paul Como Park0
St. Paul Johnson3
at  JohnsonFINAL
Cretin-Derham Hall3
Woodbury0
at  WoodburyFINAL
St. Paul Harding0
St. Paul Highland Park3
at  Highland ParkFINAL
Mahtomedi3
Simley2
at  SimleyFINAL
Blaine3
Anoka0
at  AnokaFINAL
Robbinsdale Armstrong3
Irondale2
at  IrondaleFINAL
Elk River2
Centennial3
at  CentennialFINAL
St. Francis3
Big Lake2
at  Big LakeFINAL
Maple Grove1
Totino-Grace3
at  Totino-GraceFINAL
Osseo3
Spring Lake Park0
at  Spring Lake ParkFINAL
East Ridge3
White Bear Lake0
at  White Bear LakeFINAL
Cristo Rey Jesuit0
Columbia Heights3
at  Columbia HeightsFINAL
Park of Cottage Grove0
Stillwater Area3
at  StillwaterFINAL
#3 (AAA) Lakeville South3
Chaska0
at  ChaskaFINAL
Bloomington Kennedy0
Bloomington Jefferson3
at  Bloomington JeffersonFINAL
Minnetonka0
#7 (AAA) Shakopee3
at  ShakopeeFINAL
Waconia3
Orono1
at  OronoFINAL
Brooklyn Center0
Holy Angels3
at  Holy AngelsFINAL
#6 (AAA) Wayzata3
Eden Prairie2
at  Eden PrairieFINAL
Benilde-St. Margaret's2
St. Louis Park3
at  St. Louis ParkFINAL
Edina0
#5 (AAA) Hopkins3
at  HopkinsFINAL
FAIR School1
Minneapolis Henry3
at  Minneapolis HenryFINAL
Rogers0
St. Michael-Albertville3
at  St. Michael-AlbertvilleFINAL
Minneapolis North0
Minneapolis South3
at  Minneapolis SouthFINAL
St. Paul Academy0
Minnehaha Academy3
at  Minnehaha AcademyFINAL
Wabasso3
New Ulm Cathedral0
at  New Ulm CathedralFINAL
Minnesota Valley Lutheran2
Sleepy Eye3
at  Sleepy EyeFINAL
Floodwood0
Barnum3
at  BarnumFINAL
Blake1
Providence Academy3
at  Providence AcademyFINAL
Jordan3
LeSueur-Henderson2
at  LeSueurFINAL
Tri-City United3
Sibley East1
at  GaylordFINAL
Forest Lake1
Mounds View3
at  Mounds ViewFINAL
Coon Rapids0
Andover3
at  AndoverFINAL
New Life Academy3
Trinity School0
at FINAL
Minneapolis Southwest3
Minneapolis Roosevelt0
at  Minneapolis RooseveltFINAL
Minneapolis Washburn3
Minneapolis Edison0
at  Minneapolis EdisonFINAL
Wrenshall0
Moose Lake-Willow River3
at  Moose LakeFINAL
#4 (A) Heritage Christian3
PACT Charter0
at  PACT CharterFINAL
Maranatha Christian3
Spectrum1
at  SpectrumFINAL
Richfield0
Chanhassen3
at  ChanhassenFINAL
Legacy Christian3
St. Croix Prep0
at  St. Croix PrepFINAL
Parkers Prairie2
Battle Lake3
at  Battle LakeFINAL
Underwood3
Hillcrest Lutheran Academy0
at  Fergus FallsFINAL
Ashby1
Rothsay3
at  RothsayFINAL
Paynesville Area0
Pierz3
at  PierzFINAL
Milaca0
Foley3
at  FoleyFINAL
Ellsworth0
Westbrook-Walnut Grove3
at  WestbrookFINAL
Little Falls0
Mora3
at  MoraFINAL
Zimmerman0
Albany3
at  AlbanyFINAL
Hope Lutheran0
Lanesboro3
at  LanesboroFINAL
Houston0
Spring Grove3
at  Spring GroveFINAL
#10 (A) Hayfield3
Goodhue0
at  GoodhueFINAL
LeRoy-Ostrander0
Lyle/Austin Pacelli3
at  LyleFINAL
Grand Meadow3
Glenville-Emmons0
at  GlenvilleFINAL
Holdingford1
Belgrade-Brooten-Elrosa3
at  BrootenFINAL
Howard Lake-Waverly-Winsted3
Eden Valley-Watkins0
at  Eden ValleyFINAL
Benson0
Sauk Centre3
at  Sauk CentreFINAL
Waubun1
Fosston3
at  FosstonFINAL
Lewiston-Altura0
Wabasha-Kellogg3
at  WabashaFINAL
#6 (A) Caledonia3
Dover-Eyota0
at  EyotaFINAL
Rushford-Peterson0
St. Charles3
at  St. CharlesFINAL
Plainview-Elgin-Millville3
Kingsland0
at  Spring ValleyFINAL
Byron3
Zumbrota-Mazeppa2
at  ZumbrotaFINAL
Pine Island1
Rochester Lourdes3
at  Rochester LourdesFINAL
#1 (A) Bethlehem Academy3
#6 (AA) Kasson-Mantorville0
at  KassonFINAL
#7 (AA) Stewartville3
Triton0
at  Dodge CenterFINAL
Blooming Prairie0
#7 (A) Waterville-Elysian-Morristown3
at  WatervilleFINAL
Lake City0
#1 (AA) Kenyon-Wanamingo3
at  KenyonFINAL
Kerkhoven-Murdock-Sunburg0
#3 (A) Tracy-Milroy-Balaton3
at  TracyFINAL
Fairmont2
St. James Area3
at  St. JamesFINAL
Marshall1
Windom Area3
at  WindomFINAL
Becker0
St. Cloud Cathedral3
at  St. Cloud CathedralFINAL
Kimball Area0
#2 (AA) Maple Lake3
at  Maple LakeFINAL
Rochester Century3
Winona0
at  WinonaFINAL
Southland2
La Crescent3
at  La CrescentFINAL
Luverne0
Worthington3
at  WorthingtonFINAL
Fillmore Central3
Winona Cotter0
at  WinonaFINAL
Medford3
Maple River1
at  MapletonFINAL
Randolph2
Schaeffer Academy3
at  Schaeffer AcademyFINAL
Christian Life Academy3
Academy for Sciences & Agriculture0
at  Vadnais HeightsFINAL
Milbank (SD)3
Ortonville0
at  OrtonvilleFINAL
Bertha-Hewitt0
New York Mills3
at  New York MillsFINAL
Crosby-Ironton0
Park Rapids Area3
at  Park RapidsFINAL
Wadena-Deer Creek3
Sebeka0
at  SebekaFINAL
Henning1
Verndale3
at  VerndaleFINAL
Hawley0
Pelican Rapids3
at  Pelican RapidsFINAL
Menahga1
Pillager3
at  PillagerFINAL
Melrose1
BOLD3
at  OliviaFINAL
MACCRAY3
Renville County West0
at  RenvilleFINAL
Mahnomen0
Park Christian3
at  MoorheadFINAL
Long Prairie-Grey Eagle1
Royalton3
at  RoyaltonFINAL
Northland0
Walker-Hackensack-Akeley3
at  WalkerFINAL
East Central0
Aitkin3
at  AitkinFINAL
Staples-Motley0
Detroit Lakes3
at  Detroit LakesFINAL
Pequot Lakes3
Nevis0
at  NevisFINAL
Breckenridge3
Dilworth-Glyndon-Felton0
at  GlyndonFINAL
Barnesville3
Frazee0
at  FrazeeFINAL
Osakis3
Upsala0
at  UpsalaFINAL
Lake of the Woods3
Blackduck0
at  BlackduckFINAL
Montevideo0
#5 (AA) Morris Area/Chokio-Alberta3
at  MorrisFINAL
Atwater-Cosmos-Grove City3
Minnewaska Area1
at  GlenwoodFINAL
Lakeview3
Lac qui Parle Valley0
at  MadisonFINAL
Central MN Christian0
#5 (A) Minneota3
at  MinneotaFINAL
Yellow Medicine East3
Russell-Tyler-Ruthton0
at  TylerFINAL
Canby3
Dawson-Boyd0
at  DawsonFINAL
Adrian0
Fulda3
at  FuldaFINAL
Mountain Lake Area1
Edgerton3
at  EdgertonFINAL
Braham3
Pine City0
at  Pine CityFINAL
Browerville/Eagle Valley3
Swanville2
at  SwanvilleFINAL
Roseau3
Badger/Greenbush-Middle River1
at  GreenbushFINAL
Janesville-Waldorf-Pemberton0
Alden-Conger3
at  AldenFINAL
Mankato Loyola3
Martin Luther/Gran-Hunt-EC/T0
at  NorthropFINAL
Fertile-Beltrami0
Ada-Borup3
at  AdaFINAL
Redwood Valley0
Pipestone Area3
at  PipestoneFINAL
Hills-Beaver Creek3
Murray County Central0
at  SlaytonFINAL
Rush City3
Hinckley-Finlayson0
at  HinckleyFINAL
New Ulm2
Waseca3
at  WasecaFINAL
St. Peter3
Blue Earth Area2
at  Blue EarthFINAL
Isle0
Ogilvie3
at  OgilvieFINAL
Martin County West3
Lake Crystal-Wellcome Memorial1
at  Lake CrystalFINAL
Win-E-Mac3
NCE/U-H2
at  Twin ValleyFINAL
Red Lake Falls0
Climax/Fisher3
at  ClimaxFINAL
Clearbrook-Gonvick0
Red Lake County Central3
at  OkleeFINAL
Northeast Range3
Hill City0
at  Hill CityFINAL
Cromwell-Wright3
South Ridge1
at  CulverFINAL
Sacred Heart0
Stephen-Argyle3
at  StephenFINAL
Fond du Lac Ojibwe0
Lakeview Christian3
at  Lakeview ChristianFINAL
Warren-Alvarado-Oslo1
Northern Freeze3
at  NewfoldenFINAL
Minnesota Transitions Charter0
Calvin Christian3
at  Calvin ChristianFINAL
North Woods3
Northome/Kelliher0
at  NorthomeFINAL
Red Lake0
Indus3
at  IndusFINAL

NHTSA
1998-2017 SportsCow.com - Powered by MNSOnet at net.minnesotasportsonline.com